Waar is de viering van de Mawlied in Medinah?

249

Een bezoeker van dit gezegende land ontmoette mij en vroeg me uit verbazing: “Deze dagen zijn de dagen van het vieren van de geboortedag van de Profeet (vrede zij met hem). Ik verbaas me erover dat ik in Medinah geen symbolen zie van het vieren van de geboortedag. Dit ondanks dat Medinah de meest waardige plaats in de wereld is om zijn geboortedag te vieren (vrede zij met hem)”.  

Hij vroeg zich af wat de reden hiervan was.

Ik vertelde hem: “Als je de reden hiervan zou kennen zou je niet verbaasd zijn. Er is slechts één reden.” Hij antwoordde: “Welke is dit?” Ik antwoordde: “Vanwege de liefde voor de Profeet (vrede zij met hem). Daarom vieren zij de geboortedag niet.”

Hij was verbaasd. Ik zei:  “Jazeker, ware liefde voor de Profeet (vrede zij met hem) is niet middels geïnnoveerde symbolen die nieuw zijn in de religie van Allah. Daarentegen is het werkelijke symbool van liefde voor de Profeet (vrede zij met hem) het volgen van hem.”

En ik vertelde hem: “En als je een bewijs hiervoor wilt, ken jij dan iemand die meer oprecht van de Profeet (vrede zij met hem) hield dan Aboe Bakr, ʿOmar, ʿOethmaan, ʿAli en de overige metgezellen en degenen die hen volgden in het goede?”

Ik vroeg: “Ken je iemand die oprecht meer houdt van de Profeet (vrede zij met hem) dan deze mensen?” Hij antwoordde: “Nee.”

Hierop zei ik: “Geen van de metgezellen vierden dit, noch vierden één van de Taabiʿien dit. En deze vieringen kwamen in deze gemeenschap tot de derde eeuw niet voor. En het kan niet gezegd worden dat dit het goede is dat Allah heeft bewaard voor de mensen die in latere eeuwen kwamen.

Sheikh ʿAbdoer-Razzaaq al-Badr

(Uitgetikt audiofragment)